O projektu

O projektu

V jihozápadní části Prahy, na okraji poklidného Lochkova, vznikl a stále ještě vzniká uprostřed malebné krajiny bytový projekt Lochkov Lofts. Ten na místě bývalé továrny na cikorii, později přebudované na pivovar a sladovnu, vytvořil 76 originálních bytů s industriálními prvky. Nabídl a nabízí tak exkluzivní a osobité bydlení pro všechny, kteří touží získat výjimečný byt s unikátními detaily a působivou atmosférou, a přitom požadují klidné, komfortní bydlení v zeleni, občanskou vybavenost v dosahu a dobrou dostupnost do centra hlavního města. To vše rezidenční projekt Lochkov Lofts splňuje a navíc představuje citlivou symbiózu historických budov se soudobou architekturou v moderním stylu.

Renovace bývalého pivovaru s dominantou dvou pivovarských věží s charakteristickými cihlovými komíny ponese jeho osobitý rukopis. Architekt s citem kombinoval původní industriální objekty s novými moderními stavbami, zachoval maximum původních prvků – dřevěné krovy a trámy,  železobetonové traverzy i kamenné zdivo či barokní klenby v nejstarší části objektu. Obytný areál zahrnuje pestrou škálu jednotlivých bytů: od ateliérů a dispozičně menších bytů až po velmi prostorné mezonety a byty loftového typu. Ty se vyznačují vzdušným, prosvětleným prostorem s vysokými stropy a galeriemi. Loftový charakter dává projektu především jeho podstata, tedy renovace průmyslové stavby do osobitého bydlení.

Exkluzivitu projektu dodává nejen jeho atypičnost i architektura, ale také vysoká kvalita použitých materiálů a interiérového vybavení. Standardy pro projekt Lochkov Lofts byly pečlivě vybírány s ohledem na jeho jedinečnost tak, aby byla zachována rovnováha mezi původní tváří projektu a moderním pojetím interiéru. Klienti tak získají vysokou kvalitu za přijatelnou cenu. Většina bytů disponuje šatnou a úložnými prostory. Některé byty mají „en-suite“ koupelny, do kterých se vchází přes šatnu.

lochkov lofts byty na prodej v praze 5Celý areál Lochkov Lofts tvoří čtyři budovy A až D, na pozemku zhruba čtvercového půdorysu. Objekt A charakterizuje současná vystouplá pivovarská věž se železobetonovou konstrukcí a dominujícím cihlovým komínem, která je nejvyšší v areálu. Budova B tvoří spojnici vedenou v ose východ – západ mezi budovami A a C. Objekt C zahrnuje kamennou barokní věž z 18. století, s nižším cihlovým komínem. Budova A prošla kompletní rekonstrukcí stejně jako objekty B a C, které budou navíc doplněny moderní výstavbou. Jediná kompletní novostavba - budova D - vyroste na volné části pozemku na střeše podzemních garáží. Tak se pohledově celý areál uzavře. V jeho středu se pak vytvoří vnitřní nádvoří se zelení. Pod areálem je umístěno podzemní podlaží určené pro sklepní kóje a parkování. Auta do podzemí zajedou rovnou u vstupu do komplexu, takže obyvatelé nebudou rušeni dopravním provozem. Dispoziční řešení celého areálu vychází ze záměru architekta maximálně zachovat ráz bývalého technického objektu. Dominantní věže pivovaru s historickými komíny na lochkovském horizontu předurčily snahu respektovat podobu a duch stavby v co největší možné míře.

Přístupy do bytů jsou zajištěny vnitřními schodišti, výtahy a chodbami. Architekt ovšem ani při řešení chodeb neopomněl vnést do projektu netypický prvek – moderní visuté ocelové lávky a průběžné pavlače podél jižní fasády a východní strany objektu C. Ty plní nejen funkci architektonickou, ale i účelovou a zajišťují venkovní propojení mezi budovami A a C.

Všem jednotkám bude společný moderní komfort bydlení a zároveň soukromí pro jejich obyvatele. Byty mají dobré dispoziční řešení. V dispozičně větších bytech se počítá s několika ložnicemi a koupelnami. To ocení především početnější rodiny s dětmi, protože všichni členové domácnosti tu najdou svůj vlastní klidný koutek. K většině bytových jednotek patří terasy nebo balkony, k některým přízemním jednotkám pak předzahrádky oplocené nízkými dřevěnými ploty. Ploty, keře a budovy tak přirozeně a citlivě ohraničí prostor. Tichá lokalita a uzavřený areál zajistí novým obyvatelům dostatek klidu, soukromí a bezpečí. V těsném sousedství navíc najdou příležitosti k aktivnímu odpočinku pro sebe i své děti.